Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155720

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Potrzebujemy siebie nawzajem

DSCF1755Przyjechali, aby umocnić swojego ducha, aby nabrać sił Bożych do pełnienia dobrych uczynków.

Caritas Diecezji Radomskiej zaprosiła księży, opiekunów i wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas na Dzień Skupienia do Ośrodka Edukacyjno – Charytatywnego Emaus w Turno.

 

– To coroczne spotkanie osób, które na co dzień czynią miłosierdzie. Łączymy je zawsze z formacją duchową. Jest modlitwa, Eucharystia, wystawienie Najświętszego Sakramentu. Mamy świadomość, że wolontariusz silny, to wolontariusz silny Bogiem. W części organizacyjnej dzielimy się naszymi doświadczeniami, informacjami. Ważna jest też znajomość niektórych przepisów, bo działamy w terenie i Parafialne Zespoły Caritas sięgają czasem po środki publiczne, na przykład organizując wypoczynek dla dzieci – powiedział wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski.

Na terenie diecezji jest ponad 1000 wolontariuszy Caritas, niemal 200 z nich uczestniczyło w Dniu Skupienia. Jak mówił podczas homilii dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Grzegorz Wójcik, to co ich jednoczy, to bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Takie spotkania są potrzebne, bo motywują wszystkich do dalszego działania.

Ks. Tomasz Pastuszka jest opiekunem PZC przy parafii Świętego Krzyża w Kozienicach. – Wolontariusz musi mieć dużą wrażliwość serca i szersze spojrzenie, nie tylko oczyma, ale przede wszystkim spojrzenie miłosierne na człowieka. To piękna, cicha posługa, posługa Samarytanina, tym bardziej, że nie spodziewamy się niczego w zamian – powiedział.

Do zaangażowania się w dzieło wolontariatu zachęcała Eugenia Żołogow z radomskiej parafii MB Miłosierdzia. – Pomagamy nie tylko ludziom, ale i sobie, bo to, co robimy, daje nam radość. W Caritas każdy może się odnaleźć, bo zawsze znajdzie dla siebie odpowiedni zakres działań. Trzeba mieć tylko chęć do zrobienia czegoś dobrego – powiedziała. W parafialny wolontariat pani Eugenia jest zaangażowana od 1990 roku. – To wspaniale być wolontariuszem – dopowiada Małgorzata Mosionek z PZC przy radomskiej parafii MB Bolesnej.

Dzień Skupienia rozpoczął się od konferencji, którą wygłosił ks. kan. Andrzej Rdzanek, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Starachowicach. Przy tej parafii działa między innymi jadłodajnia, prowadzona przez Parafialny Zespół Caritas.

Krystyna Piotrowska