Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155725

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Karta "Rodzina plus" w EMAUS

karta rodzina plus 1 4Są już pierwsze odpowiedzi na wystosowany przed kilkoma dniami apel Prezydenta Andrzeja Kosztowniaka do funkcjonujących na terenie miasta instytucji i firm komercyjnych o przystąpienie do programu „Karta Rodzina Plus".
Zainteresowani dzwonią po szczegółowe informacje, a wpłynęły już nawet dwie gotowe deklaracje udziału w projekcie. Złożyły je Ośrodek Edukacyjny Diecezji Radomskiej Emaus oraz zakład Foto Sentia.

 

 

 

Ośrodek Emaus, posiadający swoja bazę w Turnie koło Białobrzegów, oferuje posiadaczom Karty Rodzina Plus trzydziestoprocentową zniżkę na noclegi i wyżywienie, a także na wypożyczenie kajaków na spływy.

 

Zakład Foto Sentia znajdujący sie przy ulicy Traugutta 47 proponuje zaś objetym programem Karty Plus rodzinom wielodzietnym możliwość skorzystania ze swoich usług z dziesięcioprocentowym upustem.

Przypomnijmy, ze podstawowym celem programu Karta Rodzina Plus jest wsparcie rodzin wielodzietnych i zwiększenie szans rozwojowych i życiowych pochodzących z nich dzieci i młodzieży, jak również kreowanie pozytywnego wizerunku tych rodzin. Jest to element realizowanej na naszym lokalnym szczeblu polityki prorodzinnej, przeciwdziałania niekorzystnej sytuacji demograficznej Radomia.

 

Program adresowany jest do rodzin wielodzietnych z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku dziecka kontynuującego naukę. Ponadto program obejmować będzie rodziny zamieszkujące na terenie miasta Radomia niezależnie od sytuacji materialnej, w tym również rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i placówki opiekuńczo – wychowawcze typu rodzinnego. Polega na umożliwieniu osobom nim objętym korzystania z katalogu ulg, zniżek i preferencji.

Katalog ten, w odniesieniu do miejskich instytucji sportu i kultury, został przyjęty przez Radę Miejską 17 marca br. Dzięki uwzględnionym w nim ulgom, członkowie rodzin wielodzietnych będą mogli aktywniej niż dotąd uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta i korzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Przewidziane są także dla nich ulgowe opłaty za przejazdy komunikacją miejską.

 

Prezydent Andrzej Kosztowniak zachęca do udziału w Programie ,,Karta Rodzina Plus" instytucje i firmy niezależne od władz miasta: - Jestem przekonany, że zaoferowanie preferencyjnych możliwości korzystania z usług firmy i okazanie w ten sposób wrażliwości na potrzeby innych przyniesie określone korzyści tej firmie, wpływając na zwiększenie jej rozpoznawalności oraz zaufania wśród mieszkańców miasta Radomia.

 

źródło: www.radom.pl