Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155717

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

CZWARTE WARSZTATY BIBLIJNE W EMAUS

DSCF7306W dniach od 13 do 15 czerwca 2014 r. w Ośrodku Charytatywno-Edukacyjnym Diecezji Radomskiej Turno-Emaus k. Białobrzegów pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej odbyły się Czwarte Warsztaty Biblijne. Ich tematem było zagadnienie zła i Złego w Biblii. Ich hasłem były słowa: „NIE DAJ SIĘ ZWYCIĘŻYĆ ZŁU". Warsztaty poprowadził zespół moderatorów w osobach: mgr Aneta Lutomska z OTS w Lublinie, dr Leszek Wianowski, ks. mgr Michał Faryna oraz dk. Piotr Gruszka i Kacper Lutomski. Uczestniczyła w nich grupa 30 osób pochodzących z różnych parafii całej diecezji radomskiej.

 

Większość z nich uczestniczyła w warsztatach po raz pierwszy. Rozpoczęły się one w piątek 13 czerwca wspólną kolacją. Po niej o 18.45 w kaplicy ośrodka księża neoprezbiterzy, a zarazem członkowie KKDBDR, tj. Marcin Cabaj, Michał Bartosiak, Jakub Gorczyca oraz Marcin Pietras odprawili mszę św. dla uczestników warsztatów, której przewodniczył moderator diecezjalny ks. dr Jacek Kucharski. On też wygłosił homilię. Mszę św. koncelebrowali też kapłani: ks. mgr Michał Faryna i ks. mgr Łukasz Kutera. Po mszy św. księża neoprezbiterzy udzielili prymicyjnego błogosławieństwa. O godz. 20 –tej w Sali konferencyjnej ośrodka odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego przybyłym zaprezentowali się moderatorzy warsztatów.

O godz. 20.15 pierwszą konferencję wprowadzającą wygłosił dr Leszek Wianowski na temat: Zły czy zło – zarys antropologii zła. O godz. 21 –ej uczestników warsztatów odwiedził ks. bp Henryk Tomasik, który spotkał się z nimi oraz wziął udział w konferencji dr. Wianowskiego. Kolejnym punktem spotkania Biskupa Henryka była kaplica ośrodka, gdzie wszyscy wraz z grupą katechetów przebywających również formacyjnie w Emaus przeżyli Apel Jasnogórski. Po spotkaniu z Biskupem Henrykiem warsztatowcy mieli Wprowadzenie do medytacji, które poprowadził dr Leszek Wianowski. Sobotni dzień warsztatów, 14 czerwca rozpoczęły o godz. 7.30 modlitwy poranne indywidualne w kaplicy ośrodka.

 

 

Czytaj więcej ...