Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155731

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

swiecaJak co roku przyłączamy się do akcji społecznej " Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom", w ramach której rozprowadzane są świece trafiające na wigilijne stoły w domach wielu Polskich rodzin.
Dochód ze sprzedaży świec przekazywany jest na dzieła prowadzone przez Caritas. Świece dostępne będą w kaplicy ośrodka EMAUS już od najbliższej niedzieli tj. 30 listopada.

Caritas Polska jest pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". W tym roku organizujemy już 21. edycję kampanii, która po raz piętnasty ma charakter ekumeniczny. W kampanii uczestniczą obok Caritas Kościoła Rzymskokatolickiego, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Kampania polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. W 2014 roku Caritas, Diakonia i Eleos rozprowadzą blisko 3 miliony wigilijnych świec. Wpływy uzyskane z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przeznaczone są na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Caritas przeznacza też 10 groszy z każdej świecy na pomoc dzieciom z zagranicy.

Co roku organizowany jest symboliczny koncert inaugurujący kampanię. Trzy wigilijne świece Caritas, Diakonii i Eleos płoną co roku w świątyni Kościoła, który przewodniczy Dziełu. W tym roku koncert odbył się w archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Koncert uświetniają występy chórów i zespołów muzycznych. Najbardziej wzruszającym momentem uroczystości jest przekazanie zgromadzonym w kościele wiernym płonących świec Caritas, Diakonii i Eleosu.