Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155730

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Benedykt XVI napisał do abp. Zimowskiego

705786 Zimowski20Zygmunt20a001 7Abp Zygmunt Zimowski dziękuje wszystkim za pamięć i modlitwy.

"List z 10 marca br. napełnił mnie wielką radością: informacja, że nie ma przerzutów w organizmie i że Ks. Biskup czuje się dobrze po pierwszym cyklu chemioterapii, jest dobrą wiadomością. Jestem przekonany, że to łaska otrzymana przede wszystkim przez wstawiennictwo naszego świętego Papieża Jana Pawła II.

 

 

W ten sposób w czasie Wielkiego Postu, kiedy rozważamy cierpienie Chrystusa, światło Zmartwychwstania jest już widoczne i napełnia nas radością »w tej dolinie płaczu«. Dziękuję Panu Jezusowi za ten znak Jego dobroci i żywię nadzieję, że święta Zmartwychwstania będą dla Ekscelencji rzeczywiście świętem odnowionego życia. Ekscelencja wiele dobra zdziałał, budując w czasie swojej posługi biskupiej w Diecezji Radomskiej Centrum Emaus, które stało się teraz dla Ekscelencji żywym osobistym doświadczeniem.
Jestem szczęśliwy z wiadomości, że Ks. Biskup najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu maja powróci do Rzymu i w ten sposób będzie możliwe spotkanie, aby móc porozmawiać o wielu sprawach.
Życzę z całego serca wielkiej radości w Chrystusie Zmartwychwstałym.
Oddany w Panu
Benedykt XVI"
Stan zdrowia przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia uległ na tyle poprawie, że przestał brać chemię. Abp Zimowski ponownie rozmawiał telefonicznie z papieżem Franciszkiem. Nasz były ordynariusz na antenie Radia Plus Radom powiedział: "Bóg w tych dniach choroby był miłosierny wobec mojej osoby. Stało się to dzięki wielu modlitwom. W minioną niedzielę zadzwonił do mnie papież Franciszek i zapewnił mnie o modlitewnym wsparciu. Otrzymałem także list od Benedykta XVI, który napisał, że obecny stan mojego zdrowia to zasługa św. Jana Pawła II. Wszystkim dziękuję za modlitwę. Chcę podzielić się również wielką radością, że nie potrzebuję już brać chemii. Miłosierdzie Boże dokonało cudu w moim organizmie".
Abp Zimowski trafił do szpitala pod koniec grudnia 2014 r. i przeszedł poważne operacje. Obecnie przebywa na rehabilitacji w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" w Turnie koło Białobrzegów. 10 maja wraca do pracy w Watykanie.

 

Gość Niedzielny