Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155750

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Ojciec świętego

756743 IMG 5271 7Festiwal Radom-Orońsko 2015 - z racji na Rok św. Jana Pawła II - poświęcony był papieżowi Polakowi i jego rodzicom.
Ostatni z cyklu tych koncertów w naszej diecezji odbył się w kaplicy ośrodka „Emaus" koło Białobrzegów. Poświęcony był ojcu Jana Pawła II. Ten słowno-muzyczny koncert nosił tytuł „Modlitwa, która dotyka ojczyzny". Recytowała Anna Drela, autorka scenariusza. Śpiewał Dominik Sutowicz, tenor, solista Opery Narodowej w Warszawie. Na organach zagrał Robert Grudzień, solista Filharmonii Lubelskiej.

 Słuchacze mogli „zobaczyć" Karola Wojtyłę seniora jako ojca, który miał wielki wpływ na ukształtowanie osobowości Jana Pawła II. Monodram Anny Dreli to także traktat o wychowaniu domowym w szacunku dla polskiej tradycji i kultury oraz modelowych relacjach ojca i syna.

Scenariusz ukazuje dojrzałego wewnętrznie człowieka, żyjącego wiarą, oddanego rodzinie i szanującego ciężką, uczciwą pracę. Postać ojca przyszłego świętego ukazana jest na tle przełomowych wydarzeń historycznych tamtych czasów - odzyskania przez Polskę niepodległości, wojen światowych, wojny polsko-bolszewickiej 1920 r.

- Rok 2015 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II. W tym czasie nie tylko wczytujemy się w poezję, homilie i encykliki papieża Polaka, ale także sięgamy głębiej, poznając jego rodziców - wyjaśnia Robert Grudzień, muzyk, kompozytor, a także twórca koncertów artystyczno-edukacyjnych.