Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155550

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Cztery dni z czwórką przyjaciół

586918 u6Pq IMG 6680 7W ramach formacji w Szkołach Nowej Ewangelizacji zakończył się w Turnie czterodniowy kurs "Jezus w 4 Ewangeliach". Uczestniczyli w nim członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji Dobrego św. Łotra z Radomia i Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Łukasza Ewangelisty z Płocka.

 - Istotą pracy na kursie jest dzielenie się świadectwem. Charakterystyczne dla tego kursu jest to, że doświadcza się obecności Pana Boga. Jeżeli przyjmujemy i odkrywamy Jezusa, który czyni cuda, czyni znaki, uzdrawia - a my tu jesteśmy z taką otwartością - to doświadczamy umocnienia Bożą łaską i też tym się dzielimy. Ta siła oddziaływania ma z jednej strony wymiar formacyjny, a z drugiej buduje wiarę. Kursy są po to, żeby budować wiarę poprzez świadectwo i wierzymy w to, że ludzie wyjadą umocnieni spotkaniem z żywym Bogiem, będą się tym doświadczeniem dzielić dalej - tłumaczy ks. Sławomir Płusa, duszpasterz środowisk ewangelizacyjnych w diecezji.

Iwona Zielonka jest odpowiedzialna za Szkołę Nowej Ewangelizacji św. Łukasza w Płocku. - Szukamy nowych dróg docierania do ludzi i przede wszystkim szukania tych, którzy są gdzieś daleko. Staramy się wychodzić do tych ludzi, którzy z różnych powodów gdzieś tam się oddalili. Temu też służy szkoła i taki kurs jak ten, żeby poznać Jezusa, rozkochać się w Nim, poznać też dobrze te cztery Ewangelie według czterech Ewangelistów, żeby umieć Jezusa głosić - mówi.

 

Zbigniew Biel z radomskiej szkoły był koordynatorem kursu. Dbał o jego stronę techniczną i organizacyjną. - Mam to szczęście, że prowadzę kurs ze wspaniałą ekipą, która wie, co należy robić - mówi pan Zbigniew, który był również jednym z prelegentów.

Ekipę kursu tworzyli przedstawiciele trzech Szkół Nowej Ewangelizacji: z Płocka dr Iwona Zielonka (dyrektor kursu) i ks. Rafał Winnicki (pełniący posługę kapłańską i muzyczną), z Gdańska ks. Zbigniew Wądrzyk (dyrektor SNE) oraz z Radomia ks. Sławomir Płusa wraz z ekipą św. Dobrego Łotra.

Ośrodek Charytatywno-Edukacyjny „Emaus" w Turnie koło Białobrzegów położony jest w urokliwym miejscu nad brzegiem Pilicy. Między innymi z okien jadalni widać leniwie płynącą rzekę, która okala wyspę, bogato zarośniętą krzewami i drzewami.

 

 

- W Płocku były pierwsze objawienia Jezusa Miłosiernego s. Faustynie. Jak widzę tutaj tę rzekę, to mam pewne skojarzenia. Raz z tą rzeką miłosierdzia, która płynie i wyszła od nas z Polski na cały świat, ale też Pan Bóg bardzo mocno wzywa nas na różnych spotkaniach, we wspólnotach, do tego, żeby kierować wszystkie nasze wysiłki w jedną rzekę. Wzywa nas do współpracy, do jedności, żebyśmy byli takim znakiem. Jak teraz siedzimy i patrzę na tę rzekę, która płynie bardzo spokojnie, ale rozlewa się tak jak chce, to można pomyśleć, że może za kilkadziesiąt lat w pobliżu będzie zupełnie inna wyspa. Dla nas też jest to wyznanie, że jesteśmy przygotowani, chcemy być profesjonalistami, chcemy dobrze pracować - a to „koryto", to jest dzieło Boże i Duch Święty jakby popycha tę „rzekę" w kierunku, w którym sam chce, a my chcemy płynąć zgodnie z tym strumieniem - zapewnia dyrektor I. Zielonka, nawiązując do miejsca, w którym kurs się odbywał.

 

KRYSTYNA PIOTROWSKA / GOŚĆ NIEDZIELNY