Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
123
Odsłon artykułów:
155576

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 kajaczki

 

konwiwencje

 

 

 

Koncert pamięci Abp. Zygmunta Zimowskiego

plakat radomski czerwiec 2017

 

 

„Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć"

Serdecznie zapraszamy na koncert w niedzielę 1 października o godz.11.45 w wykonaniu wybitnych artystów, duetu Georgij Agratina i Robert Grudzień.
Artyści koncertowali na całym świecie. Podczas koncertu w Emaus zagrają utwory które podczas wielu koncertów wykonywali przed śp. Abp Zygmuntem Zimowskim.
Artyści zagrają na unikalnych instrumentach takich jak m.in. fletnia Pana, cymbały koncertowe muzykę filmową i sakralną.
Serdecznie zapraszamy

============
2017. Rok Brata Alberta
Pamięci Abp. Zygmunta Zimowskiego
Jubileusz 25-lecia Diecezji Radomskiej
41 Rocznica Radomskiego Czerwca 1976

FINAŁ FESTIWALU
01.10.2017 Emaus, Brzeźce / Białobrzegi Radomskie, godz.11.45 Koncert Pamięci Abp. Zygmunta Zimowskiego „Nie przyszedłem, aby mi służono, lecz aby służyć"
Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały koncertowe Robert Grudzień – organy

Patronat honorowy:
ks. Abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski, ks. Bp Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej

w ramach:
XXX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko 2017

Patronat medialny:
TVP3 Warszawa, Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Warszawie ,,Radio dla Ciebie" S.A., Radio Plus Radom, Gość Niedzielny, Radio Rekord, Telewizja Dami, Tygodnik Radomski, Echo Dnia, Zebrra.tv, Głos Radomski, Tygodnik Radomski, Życie Radomskie

Georgij Agratina mołdawianin, profesor Akademii Muzycznej w Kijowie, światowej sławy multiinstrumentalista, dyrygent, kompozytor. Koncertuje w całej Europie, Azji, USA i Kanadzie. Ma w swym dorobku liczne nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne.
Laureat nagród i odznaczeń państwowych. Jeden z dwóch w Europie wirtuozów gry na fletni Pana. Autorytet na świecie w grze na cymbałach węgierskich koncertowych. Jest częstym gościem wielu polskich festiwali muzycznych.
Doradzca artystyczny Roberta Grudnia, dyrektora Fundacji im. Mikołaja z Radomia. Od lat współpracuje z Robertem Grudniem, z którym nagrał sześć wysoko ocenianych płyt CD m.in. Leżajsk, Stalowa Wola-Rozwadów, Jędrzejów, Łódź.
Występował min. z: Krzysztofem Pendereckim, Jerzy Maksymiukiem, Zygmuntem Rychertem, Wiesławem Ochmanem, Konstantym Andrzejem Kulką, Małgorzatą Walewską, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Łódzka, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Gdańska.
www.myspace.com/georgijagratina

Robert Grudzień - Solista Filharmonii Lubelskiej.
Dyrektor artystyczny Krynickich Spotkań z Kulturą Chrześcijańską.
W roku 2011 obchodził jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Jest znanym muzykiem, producentem prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat w Ognisku Muzycznym oraz Szkole Muzycznej w Radomiu. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Lublinie, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Kursy mistrzowskie uzyskał w Szwajcarii i Republice Czeskiej. Cieszy się popularnością jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Studiował w klasie prof.
Kajetana Mochtaka, Christopha Schoenera, Wernera Smigielskiego i Mirosława Pietkiewicza. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się w programach koncertowych obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Występuje m.in. z: Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratiną, a także z [Krzysztofem Kolbergerem], Jerzym Zelnikiem, Olgierdem Łukaszewiczem, Zbigniewem Zamachowskim, Cezarym Żakiem, Włodzimierzem Matuszakiem, Grażyną Barszczewską. Współpracuje z Poznańskimi Słowikami, Jerzym Maksymiukiem, Krzysztofem Zanussim i Krzysztofem Pendereckim.
Koncertował na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce, w Europie oraz na wielu kontynentach. Posiada nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne /solowe, kameralne/. W roku 2006 w Bazylice w Trzebnicy zrealizował nagranie dla Polskiego Radia z Chórem PR i z Krzysztofem Pendereckim. W 2008 Polskie Radio zrealizowało Album "Wołyń 1943" z wykorzystaniem kompozycji Roberta Grudnia Misterium Dźwięku "Dolorosa" i "Człowiek".
Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień, m.in.: w 1990 r. otrzymał nagrodę Komitetu ds.
Radia i Telewizji za twórczość radiową a w 2006 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego - Medal "Zasłużony dla Kultury Polskiej. Otrzymał nagrodę Bp Jana Chrapka "Mój Radom".
Jest inicjatorem wielu Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej /Leżajsk, Jedrzejów, Radom-Orońsko, Lublin, Zelów/, dyrektorem Fundacji im. Mikołaja z Radomia, organizatorem licznych koncertów oraz akcji na rzecz zabytkowych organów w Polsce. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.
W roku 2010/2011 promuje najnowszą płytę kompaktową FARNY, nagraną w duecie przez Małgorzatę Walewską i Roberta Grudnia. Brał udział w Maratonie Muzycznym w Domu Polonii "Najdłuższe urodziny Fryderyka Chopina" w Warszawie w dn. 22.02.-01.03.2010 z udziałem Iwony Jędruch "Misterium Dźwięku" oraz w koncercie w dn.01.03.2010 z okazji nadania imienia Fryderyka Chopina Szkole Podstawowej w Wojszczycach/Zakroczym. Prowadził "Multimedialne Warsztaty Interdyscyplinarne Impresje i Improwizacje Chopinowskie" Zakroczym 2010. W ramach projektu Chopin 2010 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizował koncerty oraz spektakle z Jerzym Zelnikiem, Krzysztofem Kolbergerem, Małgorzatą Walewską i Markiem Torzewskim. W 2013 zrealizował autorski projekt „Każdemu marzy się wolność" - największy i najdłużej trwający w Polsce cykl imprez artystycznych, edukacyjnych, turystycznych i sportowych, poświęconych pamięci powstania styczniowego. Inauguracja projektu odbyła się
5 kwietnia w Niedabylu (Mazowsze), w miejscu urodzenia Dionizego Czachowskiego, jednego z najsłynniejszych dowódców powstania. Projekt zakończył się koncertem w Muzeum Niepodległości w Warszawie. W 2014 r. zrealizował projekt „Urodziny płk. Ryszarda Kuklińskiego", promujący wiedzę o korzeniach rodzinnych Jacka Stronga.

 

 

Robert Grudzień