Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
124
Odsłon artykułów:
157152

 

 polozenie

 

   filmy

 

 

Mapka dojazdu

 

 

Diecezja-Radomska

 

 

 

logo

 

 

gosc

 

 

plus

 

 

da tlo

 

 

 

karta rodzina plus 1 4

  

 

FB-ikonka

 

  

 

Folder do pobraniaFolder do pobrania

 

 

Napisz do nas

Darczyńcy

Bank Spółdzielczy w Jedlińsku

Nasi partnerzy

 

logo

 

 

 

 

Logo RDLP w Radomiu

 

 

Logo Nadleśnictwo Dobieszyn

 

radwag

 

 

image001

 

 

 

jarmex 

 

 

 

 

logo cp

 

 

 

egaz

 

 

 

logo VOTUM

 

 

 

 

 

pobrany plik

 

 

 

 

radomiak herb

 

 

 m logo rozpn

 

 

 

Herb-powiatu

 

um i g bialobrzegi

 

 

 

 

 

konwiwencje

 

 

 

To były wymagające rekolekcje

361801 hqAR rekolekcje 68

 

42 księży pracujących w Watykanie, Austrii, Niemczech i Polsce uczestniczyło w rekolekcjach kapłańskich w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" w Turnie koło Białobrzegów.

 

 

- W naszym diecezjalnym ośrodku nad Pilicą spotkali się księża, którzy z własnej inicjatywy podejmują myśl o spotkaniu duchowym i formacji wewnętrznej. Pomysł, zapoczątkowany kilkanaście lat temu przez ks. Ireneusza Lewandowskiego, dziś proboszcza w diecezji Graz-Seckau w Austrii, a wcześniej kapłana diecezji radomskiej, i ks. Krzysztofa Krzemińskiego z diecezji sandomierskiej, co roku przyciąga coraz liczniejszą grupę uczestników rekolekcyjnych nauk - wyjaśnia ks. Szymon Pikus, uczestnik rekolekcji.

Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Daniel Swend, wykładowca teologii fundamentalnej i dyrektor biblioteki w radomskim Wyższym Seminarium Duchowym.

- Głębokie, podane także w ciekawej szacie językowej, w niepowtarzalnej formie przekazu oraz z dozą humoru treści nauk dają znaczny impuls dla kapłańskiego sumienia na kolejny rok pracy. To były wymagające rekolekcje. Ciekawej inicjatywie oddolnej przyglądał się także bp Henryk Tomasik, który podczas spotkania z księżmi dzielił się swoim spojrzeniem na rzeczywistość Kościoła, a także z uwagą wsłuchiwał się w aktualne doświadczenie oraz problemy posługi kapłańskiej w Polsce oraz w krajach obszaru niemieckojęzycznego - mówi ks. Pikus.

 

tekst Marta Deka / Gość NIedzielny